Ekskluzywne wozy – nabędziesz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to kłopotliwe, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, które dawniej były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje szykownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad fortuną innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który dawno temu należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w przypadku wozów pierwszorzędnych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie biznes opisujemy takie przypadki.

Aukcje aut stylowych cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu tylko o auta najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *