Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, odpoczynek oraz znajdowanie promocji. To żywioł wielu osób, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów i dyscyplin zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak oraz do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. Często pozyskujemy wyłącznie to, co jest dla nas potrzebne i wymagane. Nie pozwalamy sobie na małe przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca dobre oraz pomyślne. Trzeba pamiętać, że naturalnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie musimy natychmiast wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie przystosować własnych standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wyselekcjonowane niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były osiągalne jakiegokolwiek dnia (prawie każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie regulacja, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających robotników i zmuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie internetowej zakaz handlu otwarte sklepylista.

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Punkty oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszelkie inne punkty, galerie, supermarkety czy inne obiekty handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieprawne otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie nałożyć bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź też nawet mierzyć sprawę do sądu celem drobiazgowego rozpatrzenia złamania ustawy oraz dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież absolutnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – nieraz po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych zapraszamy na witrynę zakaz handlu wyjątki lista, gdzie znajduje się wyjątkowy terminarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie czy też inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten znajdzie uznanie wśród Polaków – na wyniki musimy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niedługo. Przetestuj na witrynie, kiedy masz prawo zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *