W jaki sposób szybko sprawdzić, kto telefonował?

W dobie telefonów komórkowych a też ogólnoświatowego dostępu do internetu bardzo atrakcyjne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Rzecz jasna nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie poszukiwać wyznaczonych numerów telefonów lub osób, do jakich chcemy zadzwonić, jednakowoż o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. W dzisiejszych czasach niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób ułatwia oraz przede wszystkim przyspiesza możliwość wypatrywania konkretnych numerów telefonów lub też sprawdzania i oceniania konkretnych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeżeli nie wiemy, o co chodzi – na ogół gra toczy się o pieniądze. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei wyspecjalizowało się w rabunkach telefonicznych – legendarne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie poprzez telefonowanie i okłamywanie to tylko wierzchołek góry lodowej. Niewątpliwie wyłudzenia są w stanie przebierać również inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, właśnie dlatego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. Niejednokrotnie robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście bardzo rozważnym podejściem.

Innym bardzo istotnym bodźcem, który uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę czy inny towar bądź też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – po prostu nie odebrać bądź nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, sprawdzamy numery telefonów, albowiem:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie pragniemy brać udziału w procederach karnych lub też wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura lub też innego podmiotu, z jakim chcemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej napomknięto, dawniej numery sprawdzaliśmy lub poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Obecnie jest to o dużo prostsze – wystarczy wejść na stronę internetową kto dzownił z 856790009, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy oznaczony numer, niemniej jednak również opinie, które pozwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer czy też inna figura, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *