Witaminy – czy opłaca się je przyjmować?

Witaminy i elementy mineralne są potrzebnymi elementami diety każdego człowieka. Są one potrzebne do funkcjonowania praktycznie każdego systemu w organizmie. Między innymi regulują przemianę materii, wpływają na układ odpornościowy, system hormonalny. To przykre o tej ważnej zasadzie zapomina duża część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak należytej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak porządnego czasu relaksu i wypoczynku powoduje szereg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Widziałeś może biotyna efekty

Jaka pogłoska istnieje w naszym świecie? Naturalnie, że należy brać dużo witamin. Z jakiego powodu? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu mogą nas zostawić. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek ostatnio w mediach, prasie oraz Internecie jest bardzo dużo doniesień, iż witaminy właściwie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, ale jeszcze szkodziły. Powszechnie wiadomo, iż choć witaminy A, C czy E w czasie, gdy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niekorzystne skutki w naszym ciele. Może w tym przypadku, lepiej jest zastąpić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Z tego względu trzeba ogłosić, że witaminy w tabletkach nie przynoszą szkody, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie potwierdzono przypadków zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, że charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak piękne włosy. Niewątpliwie, jeśli ktoś przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, że groźne może być branie witaminy A. Z jakiego powodu? Ponieważ może ona powodować bóle głowy lub biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednak, aby to w ogóle miało miejsce, należy codziennie przekraczać jej podstawową dawkę, aż dziesięciokrotnie. Jakim sposobem można zauważyć, witaminy są zdrowe oraz są w stanie nam pomagać. Jedyny problem istnieje tak faktycznie w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę a przez to zobaczyć, co jest na niej napisane, żeby zamiast migreny być po prostu zdrowym. Poza tym, nawet jeśli zażywamy regularnie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o pożywnym jedzeniu, ani o warzywach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszej idealnej kuracji odchudzającej oraz tak muszą być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe tak, lecz tylko suplementy. 

Zobacz również : niedobór witaminy h

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *